Szucsjuli kérdése:

Volna még egy fizika leckénk. Az egymásra rakott vaslemezek együttes súlya 4000N. A vaslemezek nyomása a padlóra 2000 Pa. Mekkora a legalsó lemez területe?


2012. febr. 21. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem azért de képzelem azt a hatalmas próbálkozást ezeknél a feladatoknál ahogy megpróbálod/próbáljátok oldani... Előzőnél is meg itt is használni kell az alap képletet amit valószínűleg iskolában 20szor elmondtak illetve elmagyaráztak.

Itt tényleg csak be kell helyettesíteni a dolgokat az alapképletbe amit minimálisan át kell alakítani (egy pofás kis osztással) és kész.

2012. febr. 21. 21:45
 2/2 Kinga néni ***** válasza:

F=4000N

p=2000Pa

A=?

p=F/A

p*A=F

A=F/p=4000N/2000Pa=2m^2

2012. febr. 22. 09:32