2012. febr. 21. 20:59
1/1 anonim válasza:
p=F/A --> F=p*A vagyis 30*3000=90000N ennyi az összes beton nyomóereje adott területen, ami ha 10m/s2 -el számoljuk a gravitációs erőt akkor 90000/10 = 9000 kg a tömege. Ebből remélem már meglesz hány kört kell fordulnia a teherautónak.