Szucsjuli kérdése:

Kérem segítsen valaki megoldani, az egyik fizika leckét! Sajnos nem tudjuk.1. Egy 30m2 területű járdát lebetonoztak. A betonréteg nyomása a talajra 3000Pa. Hányszor fordult az a 3tonnával terhelhető teherautó, amelyik a betont szállította?


2012. febr. 21. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:
p=F/A --> F=p*A vagyis 30*3000=90000N ennyi az összes beton nyomóereje adott területen, ami ha 10m/s2 -el számoljuk a gravitációs erőt akkor 90000/10 = 9000 kg a tömege. Ebből remélem már meglesz hány kört kell fordulnia a teherautónak.
2012. febr. 21. 21:16