Tudnátok ebben segíteni: Kovácséknak kettővel több gyerekük van, mint Kisséknek. Nagyéknak kettővel kevesebb gyerekük van, mint Mészároséknak. Mészároséknak éppen feleannyi gyerekük van, mint Kisséknek és Nagyéknak együtt?

Összesen 24 gyerek van hány gyerek van külön családonként?
2012. febr. 21. 16:32
 1/3 anonim válasza:
100%

Kisséknek xdb gyerekük van, akkor Kovácséknak x+2

Mészároséknak y akkor Nagyéknak y-2

Mészároséknak éppen feleannyi gyerekük van, mint Kisséknek és Nagyéknak együtt: (x+y-2)/2=y

összesen 24 gyerek:x+2+x+y-2+y=24 amiből x+y=12 amiből x=12-y


behelyetesítve a másik egyenletbe:

(12-y+y-2)/2=y amiből y=5


amiből x=12-5 vagyis 7


tehét Kovácséknak 9 Kiss 7 Nagy 3 Mészáros 5

2012. febr. 21. 16:45
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm!
2012. febr. 21. 17:03
 3/3 anonim válasza:
55%
Hibás a feladvány. Helyesen így hangzanak a nevek: Orsós, Kolompár, Rézműves. Így már valószerű a megoldásban kapott puják száma.
2012. márc. 4. 12:15