Összesen 24 gyerek van hány gyerek van külön családonként?2012. febr. 21. 16:32
1/3 anonim válasza:
Kisséknek xdb gyerekük van, akkor Kovácséknak x+2
Mészároséknak y akkor Nagyéknak y-2
Mészároséknak éppen feleannyi gyerekük van, mint Kisséknek és Nagyéknak együtt: (x+y-2)/2=y
összesen 24 gyerek:x+2+x+y-2+y=24 amiből x+y=12 amiből x=12-y
behelyetesítve a másik egyenletbe:
(12-y+y-2)/2=y amiből y=5
amiből x=12-5 vagyis 7
tehét Kovácséknak 9 Kiss 7 Nagy 3 Mészáros 5
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm!
2012. febr. 21. 17:03
3/3 anonim válasza:
Hibás a feladvány. Helyesen így hangzanak a nevek: Orsós, Kolompár, Rézműves. Így már valószerű a megoldásban kapott puják száma.