2012. febr. 19. 18:03
1/2 anonim válasza:
Feladtad a leckét...tíz percet értelmeztem a kérdést:)))
Szóval a kapitány K és a hajó H. A hajó régen Hx, a kapitány régen Kx.
K+H=70
Amikor a hajó annyi idős volt, mint a kapitány most:Hx=K
Most:H=2*Kx.
A kérdés, hogy mennyi volt akkor a kapitány...azaz Kx=?
Tudjuk, a hajónak a mostani korát is meg a régit is. Szóval H-Hx=H-K idő telt el. Akkor a kapitány anno K-(H-K)=K-H+K=2K-H=Kx éves volt. De H=2*Kx=4K-2H egyenletből 4K-3H=0
Egyenletrendszer:
K+H=70
4K-3H=0
Ha megoldod kijön, hogy H=40 és K=30.
Ha ellenőrzöd, akkor láthatod, hogy amikor a hajó volt 30 éves, akkor a kapitány 20 ami pontosan a hajó mostani korának a fele.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válazodat télleg elég tekergős szöveg sajnos emelet szint:S valószínüeg ez volt a problámám hogy ilyen szövegre a megfelelő egyenletet felirni
2012. febr. 20. 14:51