Egy hajó és a kapitánya most együtt hetven évesek, A hajó most kétszer annyi idős, mint a kapitány volt akkor, amikor a hajó annyi idős volt, mint a kapitány most?

2012. febr. 19. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Feladtad a leckét...tíz percet értelmeztem a kérdést:)))


Szóval a kapitány K és a hajó H. A hajó régen Hx, a kapitány régen Kx.

K+H=70

Amikor a hajó annyi idős volt, mint a kapitány most:Hx=K

Most:H=2*Kx.

A kérdés, hogy mennyi volt akkor a kapitány...azaz Kx=?

Tudjuk, a hajónak a mostani korát is meg a régit is. Szóval H-Hx=H-K idő telt el. Akkor a kapitány anno K-(H-K)=K-H+K=2K-H=Kx éves volt. De H=2*Kx=4K-2H egyenletből 4K-3H=0


Egyenletrendszer:

K+H=70

4K-3H=0


Ha megoldod kijön, hogy H=40 és K=30.

Ha ellenőrzöd, akkor láthatod, hogy amikor a hajó volt 30 éves, akkor a kapitány 20 ami pontosan a hajó mostani korának a fele.

2012. febr. 19. 19:49
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válazodat télleg elég tekergős szöveg sajnos emelet szint:S valószínüeg ez volt a problámám hogy ilyen szövegre a megfelelő egyenletet felirni
2012. febr. 20. 14:51