Valahogy másodfokú egyenlettel lehet megoldani, de hogyan?2012. jan. 30. 22:51
1/1 anonim válasza:
x – az anya ideje ha egyedül takarít
x + 3 – a lány ideje ha egyedül takarít
1 óra alatt közösen kitakarítják a lakás: 1/2 részét, miközben az anya kitakarítja az: 1/x részét a lánya meg a 1/(x+3) részét, vagyis:
1/2 = 1/x + 1/(x+3), ebből:
x*(x + 3) = 2*(x + 3) + 2*x
x² + 3*x = 2*x + 6 + 2*x
x² – x – 6 = 0, ebből:
x₁ = 3 óra (anya), lánya: 3 + 3 = 6 óra
Ellenőrzés: 2/3 + 2/6 = 1