Egyismeretlenes egyenlet? Valaki segítene?


4-0.3h-0.4h=2.4-0.2h

próbálkoztam de mindig más jön kii a levezetés sem megy ha valaki letudná írni azt megköszönném.

még van egy ilyen egyenletem:

15-(3a+6)=3

max este tudnak segiteni személyesen de ha ti hamarabb tudnátok akkor köszönöm szépen!:)


2012. febr. 14. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

4-0.3h-0.4h = 2.4-0.2h

Vigyél minden h-s tagot egy oldalra, a többit a másikra.

4-0.3h-0.4h+0.2h = 2.4

-0.3h-0.4h+0.2h = 2.4 - 4

Összevonod a 'h'-k együtthatóit. (Ami számok előtte állnak.)

(-0.3-0.4+0.2)h = 2.4 - 4

Elvégzed az összeadásokat.

(-0.7+0.2)h = 2.4 - 4

-0.5h = -1,6

Osztasz -0,5-tel.

h = -1,6/(-0,5)

Ezt már ki fogod tudni számolni. Vigyázz, pozitív lesz.

2012. febr. 14. 14:49
 2/2 anonim ***** válasza:

2.

A zárójelet felbontod. Figyelj a minusz jelre a zárójel előtt.

Az 'a'-s tagot egyik oldalra, a többit a másikra.

Elvégzed az összevonást (összeadást vagy kivonást) ahol lehet.

Osztasz az 'a' együtthatójával (-3) és kész.

2012. febr. 14. 14:51