Mennyivel egyenlő a2+b2, ha a+b=20 és a-b=2?

2012. febr. 12. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

I. a+b=20

II. a-b=2


I.+II. 2a=22 -> a=11

I. 11+b=20 -> b=9


11^2+9^2=121+81=202

2012. febr. 12. 10:53
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezek a lehetséges válaszok: a,18 b,22 c,24 d,40 3,44

Csak ezt az előbb elfelejtettem írni. :)

2012. febr. 12. 10:55
 3/8 A kérdező kommentje:
*e,44
2012. febr. 12. 10:57
 4/8 anonim ***** válasza:
a2+b2 az nem négyzetszámokat jelöl?
2012. febr. 12. 11:00
 5/8 A kérdező kommentje:
igen csak nem bírtam felső indexbe helyezni a számot.
2012. febr. 12. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:
és biztosan összeg? :D
2012. febr. 12. 11:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Biztosan így van a kérdés is ahogy én írtam.
2012. febr. 12. 11:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami akkor is rossz, lehet hogy a könyv/ahonnan a feladat van. :D
2012. febr. 12. 11:18