2012. febr. 12. 10:45
1/8 anonim válasza:
I. a+b=20
II. a-b=2
I.+II. 2a=22 -> a=11
I. 11+b=20 -> b=9
11^2+9^2=121+81=202
2/8 A kérdező kommentje:
Ezek a lehetséges válaszok: a,18 b,22 c,24 d,40 3,44
Csak ezt az előbb elfelejtettem írni. :)
2012. febr. 12. 10:55
3/8 A kérdező kommentje:
*e,44
2012. febr. 12. 10:57
4/8 anonim válasza:
a2+b2 az nem négyzetszámokat jelöl?
5/8 A kérdező kommentje:
igen csak nem bírtam felső indexbe helyezni a számot.
2012. febr. 12. 11:01
7/8 A kérdező kommentje:
Biztosan így van a kérdés is ahogy én írtam.
2012. febr. 12. 11:03
8/8 anonim válasza:
Valami akkor is rossz, lehet hogy a könyv/ahonnan a feladat van. :D