Sajnos feometriából nem vagyok jó... :(2011. nov. 8. 14:52
1/4 BKRS válasza:
Vektorokkal:
Jeloles: mutasson az A pontba az a vektor, B pontba a b vektor, C pontba a c vektor, D-be a d vektor.
az X-bol Y pontba mutato vektort jeloljuk XY-nal.
b+BA = a
d = c+BA = c +a -b = (9 -3 -1, 1 -2 +5) = (5, 4)
2/4 anonim válasza:
Egy másik megoldás, felezőponttal:
3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2011. nov. 9. 18:19
4/4 anonim válasza:
versenyfeladat.:D köszi szépen. XD