Az ABCD paralelogramma három csúcsának koordinátái A (-3; -2), B (1; -5) és C (9; 1). Mennyivel egyenlő a D pont koordinátáinak összege, ha A és C szemközti csúcsok?

Sajnos feometriából nem vagyok jó... :(
2011. nov. 8. 14:52
 1/4 BKRS ***** válasza:

Vektorokkal:

Jeloles: mutasson az A pontba az a vektor, B pontba a b vektor, C pontba a c vektor, D-be a d vektor.

az X-bol Y pontba mutato vektort jeloljuk XY-nal.

b+BA = a

d = c+BA = c +a -b = (9 -3 -1, 1 -2 +5) = (5, 4)

2011. nov. 8. 15:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy másik megoldás, felezőponttal:

[link]

2011. nov. 8. 18:34
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2011. nov. 9. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
versenyfeladat.:D köszi szépen. XD
2011. nov. 12. 22:33