Van egy A és egy B pont, a kettő közötti távolság 70 km. Az A pontból induló biciklis 18 km/h-val halad, a B pontból induló biciklis 25 km/h-val halad. Hol találkoznak és mennyi időt tettek meg addig?

hogyan kell kiszámolni ?
2011. okt. 16. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez véletlenül nem egy sárga vagy kék feladatgyűjteményből jött?


Nincsen meg véletlenül az eredmény?Akkor tudnék találgatani az egyenletre...

70= 18x+ 25x ez az egy tippem van,de szerintem rossz,viszont azért próbáld meg.

2011. okt. 16. 16:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondold el, mi történik, ha elindulnak egymás felé?

Mindketten ugyanannyi ideig tekernek a találkozásig, csak a sebességüktől függően különböző hosszúságú utakat tesznek meg. A két út hossza pedig egyenlő a két pont közti távolsággal.


Legyen

S = 70 km - a két pont közti távolság

v1 = 18 [km/h] - az A pontból

v2 = 25 [km/h] - a B pontból induló biciklis sebessége

t = ? [h] - a találkozásig eltelt idő


Az A pontból induló által megtett út

S1 = v1*t

A B pontból indulóé

S2 = v2*t

A két út összege a pontok közti távolság

S = S1 + S2

S = v1*t + v2*t

kiemelés után

S = t(v1 + v2)

ebből

t = S/(v1 + v2)


A megadott értékeket behelyettesítve megkapod a találkozásig eltelt időt órában.

Az S1 és S2 képletből számíthatók a megtett utak.


DeeDee

***********

2011. okt. 16. 18:02