Légyszi segítsetek, nagyon fontos!2011. máj. 14. 14:43
1/2 anonim válasza:
Jó lenne tudni, hogy azonos irányban haladnak-e, vagy egymással szemben.
Ha azonos irányba:
s = 17 km, a sebesség amivel a motorcsónak közelít: 60-8 = 52 km, a 17 km 17/52 = 0,3269 óra alatt lesz megtéve (19 perc 37 másodperc)
Másképpen számolva:
a csónak megtesz: „x“ kilométert mikor „t“ idő múlva találkoznak
a motorcsónak megtesz: 17 + x kilométert a „t“ idő alatt
x = 8*t
17 + x = 60*t, az előzőből kifejezzük a “t”-t és behelyezzük a másik egyenletbe:
17 + x = 60*x/8
136 + 8*x = 60*x /-8*x
136 = 52*x
x = 136/52 = 2,6153 km
t= x/8 = 2,6153/8 = 0,3262 óra
2/2 anonim válasza:
Ha egymással szemben haladnak:
x = 8*t
17 - x = 60*t, a kiszámolás ugyanúgy, mint az előző esetben