Motorcsónak 60km/h, evezős 8km/h, kettőjük közti távolság 17 km. Mikor találkoznak?

Légyszi segítsetek, nagyon fontos!
2011. máj. 14. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy azonos irányban haladnak-e, vagy egymással szemben.

Ha azonos irányba:


s = 17 km, a sebesség amivel a motorcsónak közelít: 60-8 = 52 km, a 17 km 17/52 = 0,3269 óra alatt lesz megtéve (19 perc 37 másodperc)


Másképpen számolva:


a csónak megtesz: „x“ kilométert mikor „t“ idő múlva találkoznak


a motorcsónak megtesz: 17 + x kilométert a „t“ idő alatt


x = 8*t

17 + x = 60*t, az előzőből kifejezzük a “t”-t és behelyezzük a másik egyenletbe:


17 + x = 60*x/8

136 + 8*x = 60*x /-8*x

136 = 52*x

x = 136/52 = 2,6153 km


t= x/8 = 2,6153/8 = 0,3262 óra

2011. máj. 14. 21:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egymással szemben haladnak:


x = 8*t

17 - x = 60*t, a kiszámolás ugyanúgy, mint az előző esetben

2011. máj. 14. 21:13