egyszerűen elkezdeni sem tudom:S2011. nov. 19. 12:24
1/6 A kérdező kommentje:
A) 0
B) 1
C) -1
D) -2
E) nem lehet eldönteni
2011. nov. 19. 12:35
2/6 anonim válasza:
-2 vagy 0 is lehet, mert, ha alkalmazod a Viéte-formulákat, akkor
x1 + x2 = -p/1 és x1 * x2 = q/1
valamint tudjuk, hogy x1 = p és x2 = q, ezeket behelyettesítve a második egyenletből azt kapjuk, hogy pq=q
innen vagy p = 1 vagy q = 0
ha p = 1 és p + q = -p, akkor 1 + q = -1, azaz q = -2, így pq = -1
ha q = 0 és p + q = -p, akkor p + 0 = -p, azaz p = 0, így pq = 0
3/6 bongolo válasza:
A gyökök és együtthatók közötti összefüggések (Viete formulák) szerint x₁·x₂ = q, tehát most pq=q, vagyis p=1. A másik összefüggés szerint x₁+x₂ = -p, tehát most 1+q=-1, tehát q=2. Szorzatuk tehát 2.
4/6 bongolo válasza:
Teljesen igaza van az elsőnek. Én egyrészt véletlenül 2-t írtam -2 helyett, de ami még rosszabb, elfeledkeztem arról, hogy 0 is lehet.
5/6 anonim válasza:
Első vagyok, én is elírtam :)
"ha p = 1 és p + q = -p, akkor 1 + q = -1, azaz q = -2, így pq = -1 " természetesen ebben az esetben pg = -2, ahogy az első mondatomban már jeleztem :)
És a végső válasz a kérdésre szerintem az lesz, hogy nem lehet eldönteni...
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. nov. 19. 13:55