Milyen magas a vasúti töltés, amelynek oldal magassága 12m, és az oldalhajlása a vizszinteséhez 45°-os? Hogy számoljam ki?

2012. jan. 25. 14:52
 1/1 BKRS ***** válasza:

Rajzolj abrat. A toltes trapez alaku.

A fedo lap vegebol huzd be a magassagot.

Ez egy kis haromszoget vag le a trapezrol,

aminek az egyik szoge 90 fok, a masik 45, es akkor a harmadik is 45 fokos. Vagyis a ket befogoja egyenlo.

Az egyik befogo a trapez magassaga, az atfogo az meg a trapez ferde oldala, ami 12m

Vagyis m^2 + m^2 = 12^2

2m^2 = 144

m^2 = 72

m=√72 = 6*√2

2012. jan. 25. 15:35