2012. jan. 25. 14:52
1/1 BKRS válasza:
Rajzolj abrat. A toltes trapez alaku.
A fedo lap vegebol huzd be a magassagot.
Ez egy kis haromszoget vag le a trapezrol,
aminek az egyik szoge 90 fok, a masik 45, es akkor a harmadik is 45 fokos. Vagyis a ket befogoja egyenlo.
Az egyik befogo a trapez magassaga, az atfogo az meg a trapez ferde oldala, ami 12m
Vagyis m^2 + m^2 = 12^2
2m^2 = 144
m^2 = 72
m=√72 = 6*√2