Zsiga szemeteszsákot vásárol, de nem tudja, h a 10, a 25 vagy az 50literes zsák illik a konyhai szemetesükbe. Melyiket válassza? A szemetes méretei: 30cm széles,36cm magas

2012. jan. 22. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen a szemetes alapja? Kör, téglalap...?
2012. jan. 22. 12:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Feltételezve, hogy a szemetes henger alakú és a 30 cm az átmérő.

r=15 cm

M=36 cm

V=?

V=r^2*pi*M

V=15^2*3,14*36 =25434 cm^3 =25,434 dm^3 = 25,434 liter

Tehát a 25 literes megfelel.

2012. jan. 22. 12:19