2012. jan. 22. 12:10
1/2 anonim válasza:
Milyen a szemetes alapja? Kör, téglalap...?
2/2 anonim válasza:
Feltételezve, hogy a szemetes henger alakú és a 30 cm az átmérő.
r=15 cm
M=36 cm
V=?
V=r^2*pi*M
V=15^2*3,14*36 =25434 cm^3 =25,434 dm^3 = 25,434 liter
Tehát a 25 literes megfelel.