Hogyan integrálom? 5x/gyök alatt: 1-2x^2


A megoldás: -5/4 * ((1-2x^2)^1/2)/ 1/2


Valaki leírná nekem részletesen, hogy miért ez jön ki, és hogy kerül oda a -5/4?



2012. jan. 24. 16:29
 1/1 BKRS ***** válasza:

Tehat ezt kell integralni: 5x*(1-2x^2)^(-1/2)

x^(-1/2) integralja az lenne, hogy 2*x^(1/2)

ezert probaljuk eloszor mi lesz ha

2*(1-2x^2)^(1/2) derivaljuk.

[ 2*(1-2x^2)^(1/2) ]' = (1-2x^2)^(-1/2) *(-4x) = -4x*(1-2x^2)^(-1/2)

Majdnem jo, csak a konstans szorzoval van gond.

Nem -4 kellene, hanem 5.

Na ezen konnyu segiteni, derivaljuk a kovetkezo fuggvenyt:


(-5/4)*2*(1-2x^2)^(1/2)

ha derivalod, akkor latni fogod, hogy ez mar jo.

A *2 az meg ugyanaz mint /(1/2)

vagyis a megoldas amit irsz az tenyleg helyes.

2012. jan. 24. 17:40