A megoldás: -5/4 * ((1-2x^2)^1/2)/ 1/2
Valaki leírná nekem részletesen, hogy miért ez jön ki, és hogy kerül oda a -5/4?
2012. jan. 24. 16:29
1/1 BKRS válasza:
Tehat ezt kell integralni: 5x*(1-2x^2)^(-1/2)
x^(-1/2) integralja az lenne, hogy 2*x^(1/2)
ezert probaljuk eloszor mi lesz ha
2*(1-2x^2)^(1/2) derivaljuk.
[ 2*(1-2x^2)^(1/2) ]' = (1-2x^2)^(-1/2) *(-4x) = -4x*(1-2x^2)^(-1/2)
Majdnem jo, csak a konstans szorzoval van gond.
Nem -4 kellene, hanem 5.
Na ezen konnyu segiteni, derivaljuk a kovetkezo fuggvenyt:
(-5/4)*2*(1-2x^2)^(1/2)
ha derivalod, akkor latni fogod, hogy ez mar jo.
A *2 az meg ugyanaz mint /(1/2)
vagyis a megoldas amit irsz az tenyleg helyes.