2012. jan. 22. 17:19
1/4 anonim válasza:
A lap átlót pithagorasz tétellel kell kiszámolni.
a=5cm
a^2+a^2=b^2 ahol b a lapátló
50=b^2
|b|=7,07cm
A testátló pedig: a√3
5√3=8,66cm
2/4 anonim válasza:
Igen lehet találni benne. Ha állított érről nézzük, akkor azok mind a testátlói lesznek a a kockának, ami a derékszögű háromszögnek az átfogója
3/4 A kérdező kommentje:
bocs h megkérdezem, de az a pipa mit jelent?
2012. jan. 22. 17:28