Matematika: geometria (SÜRGŐS)?


Segítene valaki megoldani ezt a két feladatot? Már teljesen belezavarodtam.

[link]


2012. jan. 22. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

legkönnyebben:

1) Héron képlettel a 2 háromszög területe és a végén összeadom, így megkapom a négyzet terültetét

2) 80*170(téglalap)+40^2*pi/2(félkör területe: r^2*pi/2)

2012. jan. 22. 14:02
 2/5 anonim ***** válasza:
ja a másodiknál nem m²-ben számoltam, de így kell
2012. jan. 22. 14:03
 3/5 A kérdező kommentje:
az m^2 az mi is?
2012. jan. 22. 14:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és az elsőnél 2 szer vesszük az átlót ezért egyszer ki kell vonni nem?
2012. jan. 22. 14:27
 5/5 anonim válasza:
1) Hérón képletel számolsz ahogy azt le is írták,mégpedig az átló 2 részre osztja a négyszöget kiszámold az elsőét majd a 2. háromszögét is ezzel: T=√K/2(K/2-a)(K/2-b)(K/2-c) K/2=a+b+c/2 (K/2 a háromszög kerületének a fele) gondolom innét tudod(összeadod és ámen). 2) Két részből áll kiszámolod a téglalap T-t és hozzáadod a félkör T-t (ab+((a/2)^2xπ(pí)/2))aztán elosztod az egészet 10000-el ha m^2-be akarsz számolni avagynégyzetméterben,ha nem akkor ez cm^2 be lesz.
2012. jan. 23. 16:41