Írd fel az alábbi kifejezéseket egyenlettel és oldd meg.
A)fel.A 28 kétszer nagyobb az (x-1) különbségénél.
B)fel.Az (x+2)összeg 3-szor nagyobb 10-nél.
4)fel.Az (x+8)összeg 10-zel nagyobb 24-nél.
D)fel.A 84 4-szer nagyobb a (20+x) összegénél.
2012. jan. 21. 12:27
1/2 anonim válasza:
Vannak idétlenül megfogalmazott kérdések...Elég furcsa, hogy ez 3. osztályos kérdés...
De nem nehezek:
A) 28:2 = x-1 ---> x=15
B) x+2 = 3*10 ---> x=28
C) x+8 = 10+24 ---> x=26
D) 84:4 = 20+x ---> x=1
Én azért nagyon nehéznek tartom harmadik osztályban...
(gondolom általános :) )
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm......ez a kérdés egy feladatlapon van,de tényleg 3 osztályos általános iskolásnak feladva
2012. jan. 21. 13:37