Írd fel az alábbi kifejezéseket egyenlettel és oldd meg.


A)fel.A 28 kétszer nagyobb az (x-1) különbségénél.


B)fel.Az (x+2)összeg 3-szor nagyobb 10-nél.


4)fel.Az (x+8)összeg 10-zel nagyobb 24-nél.


D)fel.A 84 4-szer nagyobb a (20+x) összegénél.


2012. jan. 21. 12:27
 1/2 anonim válasza:

Vannak idétlenül megfogalmazott kérdések...Elég furcsa, hogy ez 3. osztályos kérdés...

De nem nehezek:

A) 28:2 = x-1 ---> x=15

B) x+2 = 3*10 ---> x=28

C) x+8 = 10+24 ---> x=26

D) 84:4 = 20+x ---> x=1


Én azért nagyon nehéznek tartom harmadik osztályban...

(gondolom általános :) )

2012. jan. 21. 12:33
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm......ez a kérdés egy feladatlapon van,de tényleg 3 osztályos általános iskolásnak feladva
2012. jan. 21. 13:37