Egy kísérlet során a 45 méter magas kilövő állványról függőlegesen fellőnek egy rakétát. A rakéta földtől való távolságát méterben az alábbi függvény adja meg: h(t) = -5t^2 + 40t + 45, ahol t-vel a kilövés kezdetétől eltelt időt jelöljük másodpercben.

a, Milyen magasan lesz a rakéta a kilövés után 2 s-el?

b, Milyen magasra repül fel a rakéta?

c, Mennyi idő telik el, amíg földet ér?


Előre is köszi a segítséget


2012. jan. 20. 19:27
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

a) t helyére írj 2-t: h(2)=-5*2^2+40*2+45=105 (méter)

b) a függvény szélsőértékét (itt a maximumát) a "-b/2*a" képlet adja: -40/2*(-5)=4 -> 4 sec múlva. Ezt behelyettesíte m a függvényszabályba: 125 méter jön ki.

c) Meg kell oldani az f(x)=0 egyenletet. AZAZ:

-5t^2 + 40t + 45=0

x1=-1 és x2=9 az első nem lehet, a második a helyes.

2012. jan. 20. 23:02