Mekkorák a paralelogramma szögei ha egyik szöge 26fokkal nagyobb a másik szögénél?
másik:
mekkorák a paralelogramma szögei ha a két szög aránya: 5:7
Akárhogy próbálkozok nem tudom megcsinálni!!:SS légyszi segítsetek holnapra kell és csak ezt a kettőt nemtudom nemis nagyon értem
2012. jan. 9. 15:22
1/6 A kérdező kommentje:
elírtam! 25fokkal nagyobb a másik szögénél!
2012. jan. 9. 15:23
2/6 anonim válasza:
Az elsö feladat megoldása:
2*(x+(x+26))=360
ebböl x=77fok
a másik szög, pedig: x+26=103fok
3/6 anonim válasza:
A második feladat megoldása:
I. x/y=5/7
II. 2x+2y=360
----------------
I.-böl: x=5/7y
II.-be: 10/7y+2y=360
ebböl:y=105fok
x=5/7*105=75fok
4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:-)
2012. jan. 9. 15:42
5/6 anonim válasza:
az elsöt persze javitsd ki, mert en 26-nak vettem a különbséget!
6/6 A kérdező kommentje:
tehát 77, és 102?
2012. jan. 9. 16:14