8. -os matek feladat! Segítene valaki?


Mekkorák a paralelogramma szögei ha egyik szöge 26fokkal nagyobb a másik szögénél?


másik:


mekkorák a paralelogramma szögei ha a két szög aránya: 5:7


Akárhogy próbálkozok nem tudom megcsinálni!!:SS légyszi segítsetek holnapra kell és csak ezt a kettőt nemtudom nemis nagyon értem



2012. jan. 9. 15:22
 1/6 A kérdező kommentje:
elírtam! 25fokkal nagyobb a másik szögénél!
2012. jan. 9. 15:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsö feladat megoldása:

2*(x+(x+26))=360

ebböl x=77fok

a másik szög, pedig: x+26=103fok

2012. jan. 9. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:

A második feladat megoldása:

I. x/y=5/7

II. 2x+2y=360

----------------

I.-böl: x=5/7y

II.-be: 10/7y+2y=360

ebböl:y=105fok

x=5/7*105=75fok

2012. jan. 9. 15:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:-)
2012. jan. 9. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
az elsöt persze javitsd ki, mert en 26-nak vettem a különbséget!
2012. jan. 9. 15:43
 6/6 A kérdező kommentje:
tehát 77, és 102?
2012. jan. 9. 16:14