Hogyan kell kiszámolni ezeket?


Ábrázold az f(x)=-3x-6 függvényt! (ez megy)

a., Mennyi a függvény helyettesítési értéke x=-5, 0 és 3 helyen?

b., Hol lesz a függvény értéke: 0, -9, 3?


Köszi a segítséget előre is.


2012. jan. 14. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

a, vagy felrajzolod és leolvasod, vagy csak simán kiszámolod, hogy:

X=-5 => -3*-5-6= 9

X=0 => -3/0-6= -6

X=3 => -3*3-6= -15


b, itt pedig az x-et kell keresni.

0 = -3*x-6 => x=-2

-9 = -3*x-6 => x=1

3=-3*x-6 => x=-3

2012. jan. 14. 15:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. jan. 14. 21:20