Ábrázold az f(x)=-3x-6 függvényt! (ez megy)
a., Mennyi a függvény helyettesítési értéke x=-5, 0 és 3 helyen?
b., Hol lesz a függvény értéke: 0, -9, 3?
Köszi a segítséget előre is.
2012. jan. 14. 15:22
1/2 anonim válasza:
a, vagy felrajzolod és leolvasod, vagy csak simán kiszámolod, hogy:
X=-5 => -3*-5-6= 9
X=0 => -3/0-6= -6
X=3 => -3*3-6= -15
b, itt pedig az x-et kell keresni.
0 = -3*x-6 => x=-2
-9 = -3*x-6 => x=1
3=-3*x-6 => x=-3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. jan. 14. 21:20