Matek házi: hogyan kell?

Figyelt kérdés
Szerkessz négyzetet, ha adott az egyik csúcsot és a vele szemben lévő oldal felezőpontját öszekötő szakasz.
2012. jan. 10. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, lévén hogy az így létrejövő derékszögű háromszög másik két szöge 63,4 és 26,6 fokos.
2012. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hát most hirtelen én úgy csinálnám hogy megfelezném a szakaszt és a szakasz felével köröznék onnan.

Ahol a szakasz végpontjaival párhuzamos a körív egy pontja ott lesz a csúcs szerintem és igy meg van a fél négyzet :D ezt kell tükrözni le

nem vállalok felelőséget a zavaros válaszomért :D

2012. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt a pontot ki is kéne jelölni valamivel.
2012. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igaz,nincs jobb ötletem most
2012. jan. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem nehéz a megoldás.


Ha felrajzolsz egy négyzetet, és behúzod a megadott szakaszt, akkor kapsz egy olyan derékszögű háromszöget, melynek egyik befogója a négyzet oldala, a másik ennek a fele. A lényeg, hogy a hosszabbik és rövidebbik befogó hányadosa 2.

Ezt kell felhasználni a szerkesztéskor.

1. Kijelölsz egy tetszőleges szakaszt (a). Kezdőpont A, végpont B

2. A B pontban húzol egy AB-re merőleges egyenest, amire a B ponttól felméred az előző szakasz felét (a/2), ez legyen a C pont.

3. Az A és C ponton át húzol egy egyenest, ha szükséges túl a C ponton (e egyenes)

4. Az 'e' egyenesre A ponttól ráméred a megadott szakaszt (D pont).

5. A D pontból merőlegest húzol az AB szakaszra (E pont)

6. Az AE távolság a négyzet oldala.


Ha nem világos, küldök egy rajzot is.


DeeDee

********

2012. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

DeeDee amit te írtál, azt a párhuzamos szelők tételével lehet bizonyítani, igaz?

2012. jan. 10. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen,azzal lehet bizonyítani.


DeeDee

********

2012. jan. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. jan. 10. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!