(2/3a-3/4b) a 2. -on. Hogyan kell elvégezni a művelet?

2011. dec. 19. 20:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a választ.
2011. dec. 19. 20:19
 2/3 bongolo ***** válasza:

Biztos tanultátok ezt a nevezetes szorzatot:

(x-y)² = x² - 2xy + y²


Próbáld meg ezzel. Ha elakadsz, írd meg, meddig jutottál. (De valamennyit csinálj önállóan!)

2011. dec. 19. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:
(2/3a-3/4b)^2=2/3a^2-1ab+3/4b^2
2011. dec. 20. 21:30