(zˇ2-2z)*(2z-zˇ2+1)=2
zˇ2 : zé a másodikon
levezetést is légyszi
2011. dec. 19. 18:11
1/7 bongolo válasza:
Trükközni kell: vezessünk be egy új változót:
y = z²-2z
Ezzel az egyenlet:
y·(1-y) = 2
Ezt már meg tudod oldani ugye, aztán a két megoldásból z-t megint csak ki kell fejezni. Lesz max. 4 megoldás összesen.
Ha nem megy, szólj.
2/7 anonim válasza:
z^2-2z=a helyettesítéssel:
a*(1-a)=2 . Ezt a másodfokú egyenletet megoldom.
Ennek viszont nincs valós gyöke!
Ha lenne, akkor az a ismeretében visszatérek oda, ahol bevezettem, ott z-re nézve van másodfokú egyenlet, amit megoldok.
3/7 A kérdező kommentje:
ezer hála skacok ;)
2011. dec. 19. 19:57
4/7 A kérdező kommentje:
és hogy írjam le hogy alakítottam át a második tényezőt? megkéne szorozni -1 gyel de nem tudom azt hogy kell :S
2011. dec. 19. 20:19
5/7 anonim válasza:
Nincs ott szorozva semmi, csak a +1 -et előre írtuk, hogy szebb legyen. -c+1=1-c.
6/7 bongolo válasza:
Gyanus volt már nekem eleve, hogy z az ismeretlen neve. Tanultatok komplex számokat?
7/7 A kérdező kommentje:
nem :D
2011. dec. 20. 18:20