x:2+x=90
1. (nem) megoldásom: x:2+x=90____/×2
2x=180_____/:2
x=90
ugye ez rossz eleve, ellenőrést már így ide nem is írok.
2. (nem) megoldásom: x:2+x=90____×2
4x=180____:4
x=45
Ell.
b.o. 45:2+45= 67,5
j.o. 90
nem jó.
Segítsetek pls! x.x
2011. dec. 18. 18:49
1/3 anonim válasza:
x:2+x=90 /*2
x+2x=180
3x=180 / :3
x=60
2/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
az első jól írta, amit hozzáfűznék, h neked az a problémád, h nem "rendesen" szorzod/osztod a tagokat
x/2+x=90 nél *2 az azt jelenti, h minden tagot beszorzol kettővel, tehát x/2*2+x*2=90*2, ami: x+2x=180 vagyis 3x=180
te pedig csak az x/2-t szoroztad meg 2 vel
3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindegyikőtöknek! :)
2011. dec. 19. 20:13