Segítség,1 egyenlet nem tudok rájönni >. <?


x:2+x=90


1. (nem) megoldásom: x:2+x=90____/×2

2x=180_____/:2

x=90


ugye ez rossz eleve, ellenőrést már így ide nem is írok.


2. (nem) megoldásom: x:2+x=90____×2

4x=180____:4

x=45


Ell.

b.o. 45:2+45= 67,5

j.o. 90


nem jó.



Segítsetek pls! x.x


2011. dec. 18. 18:49
 1/3 anonim válasza:

x:2+x=90 /*2

x+2x=180

3x=180 / :3

x=60

2011. dec. 18. 19:20
 2/3 anonim ***** válasza:

az első jól írta, amit hozzáfűznék, h neked az a problémád, h nem "rendesen" szorzod/osztod a tagokat

x/2+x=90 nél *2 az azt jelenti, h minden tagot beszorzol kettővel, tehát x/2*2+x*2=90*2, ami: x+2x=180 vagyis 3x=180

te pedig csak az x/2-t szoroztad meg 2 vel

2011. dec. 19. 14:37
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindegyikőtöknek! :)
2011. dec. 19. 20:13