lecci segítsetek!:S és ha tudjatok írjátok le a folyamatot is ahogy eljutottatok a megoldásra!:S (am most nem azért kérdem mert nincs kedvem meg csinálni a házit hanem azért mert ezeket nem értem és naon rosszul álok matekból :S:S)koszi elore!:)
2009. máj. 17. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

120 osztva 3-al = 40

szorozva 4-el = 160


42% = 72,5

72,5 osztva 42 = kb 1,7261

1,726 szorozva 100-al = 172,61

2009. máj. 17. 21:04
 2/5 A kérdező kommentje:
koszi:D:D
2009. máj. 17. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
120 nak nincs 4/3 mad része, csak 4/3 ad szorosa
2009. máj. 17. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:

a négy harmad az több mint egy egész :)


a 120 at elosztod három felé, majd beszorzod néggyel :)


tehát 160 lesz a végeredmény.


nos ha a 42 % a 72.5 akkor vedd figyelembe azt, hogy van egy szám, az a száz százalék, a 42 százalékát úgy kapod meg, hogy elosztod százzal, és megszorzod 42-vel :)

ha itt a végeredményt adták meg elsőnek, akkor oszd el a 72.5 öt 42 vel, és szorozd meg százzal :) (pont visszafele kell számolni)


általános iskolás lehetsz, biztos most tanuljátok a képleteket :)


remélem érthetően el tudtam magyarázni a feladatot, és ez alapján a többit is meg tudod majd oldani.


ha számok nélkül próbálom a képletet leírni neked akkor az így hangzik Y : 3 . 4 = ? x= abc 100%=? x:42.100


a számok behelyettesíthetők a feladatsorban leírtak szerint :) ha ezt alkalmazod, akkor minden hasonló feladatot ez alapján meg tudsz majd csinálni. Rá fogsz érezni a logikára, egyszer megérted, akkor fejből tudni fogod a megoldó képletet.

2009. máj. 17. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:
24%
ehhez minek kérsz segitséget ?:)
2009. máj. 21. 16:46