Fizika matek része. Segítene valaki?


Megkapom a képletet:

2s/(s/v1+s/v2)

ebből a képletből a megoldó kulcs szerint keletkezik:

2*v1*v2/(v1+v2)

/=törtvonal=_

Nem értem mi alapján estek ki az s-ek. Próbáltam különféle egyenletrendezéssel, de sikertelenül. Kérem segítsen aki tud.


2011. jún. 10. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2011. jún. 10. 22:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük csak külön az s/v1+s/v2 részt és tegyük közös nevezőre:


s/v1 + s/v2 = (s*v2 +s*v1)/(v1*v2) = s*(v2 +v1)/(v1*v2)


Namármost, ez a tört van a nevezőben, ami annyit jelent, hogy ennek a törtnek a nevezője meg majd átkerül a számlálóban (ez hasonló dolog mint amikor kivonunk egy negatív számot, vagyis mínusz mínusz = plusz). A törttel való osztás megfelel a fordítottjával való szorzásnak.


2*s/(s/v1+s/v2) = 2*s/ s*(v2 +v1)*(v2*v1) = 2*v2*v1/(v2 +v1)


Az „s“ meg egyszerűen kiesik, mert ott van a számlálóban is meg a nevezőben is.

2011. jún. 10. 22:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Esetleg valami tankönyvi elnevezést valaki tudna mondani, hogy gyakorolhassam ezt?
2011. jún. 10. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyenletrendezés, egyszerűsítés, közös nevezőre hozás..


Ezek olyan dolgok, amiket ha szépen oldasz meg példákat, akkor készség szinten lesznek, és különösebb megerőltetés nélkül tudod csinálni.

2011. jún. 10. 22:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Ötös vagyok matekból csak lusta voltam 9-ben :D Most meg nézek ilyen egyszerűeknél.
2011. jún. 10. 23:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeket tényleg :D Most meg nekiugrok a fgy-nek és szépen ráérzek, ahogy mondottad.
2011. jún. 10. 23:03