Fizika házi de inkább matek hogy kell megoldani?

2 város távolsága 200km. 60km/h sebességgel megyek fél órát közben 20 percet megállok.mennyivel kell mennem hogy behozza, a lemaradásomat? km/h -ban kellene megadni Mi a képlete az ilyesmi feladatoknak?
2009. szept. 14. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha 60-al mentél eddig, akkor az azt jelenti, hogy eddig mentél 60km/h*0,5h=30km-t. Eredetileg végig 60al szerettél volna menni, így a 200km-t meg tudtad volna tenni 200/60=3,3333333óra alatt. Eddig mentél fél órát, meg megálltál 20 percet, ami összesen 0,5+0,333333=0,8333333 órát, azaz a maradék 200-30=170km megtételére van 3,333333-0,8333333=2,5 órád. 170km/2,5h=68km/h-val kell menned ahhoz, hogy behozd a lemaradást.

Remélem, érthető volt :)

Amúgy végig az s=v*t azaz megtett út=sebesség*idő képletet kellett használni.

2009. szept. 14. 18:51
 2/2 A kérdező kommentje:
jaaaj köszönöm szépen ügyes és rendes vagy! :)
2009. szept. 14. 21:00