Anna ma kétszer annyi idős, mint Pali volt egy évvel ezelőtt. Három év múlva Pali annyi idős lesz, mint Anna ma. Hány éves Anna ma?2011. dec. 4. 12:05
1/2 anonim válasza:
A = 2*(P-1)
P + 3 = A
A: Anna mai kora, P: Pali mai kora
P+3 = A = 2*(P-1)
P+3 = 2P - 2
P = 5
A = 8
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, köszönöm.:)
2011. dec. 4. 12:39