Matek 8. o. Segítene valaki levezetni?

Anna ma kétszer annyi idős, mint Pali volt egy évvel ezelőtt. Három év múlva Pali annyi idős lesz, mint Anna ma. Hány éves Anna ma?
2011. dec. 4. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A = 2*(P-1)

P + 3 = A

A: Anna mai kora, P: Pali mai kora


P+3 = A = 2*(P-1)

P+3 = 2P - 2

P = 5

A = 8

2011. dec. 4. 12:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, köszönöm.:)
2011. dec. 4. 12:39