10-es matek. Valaki segít levezetni?


Erről a kettőről lenne szó.

[link]


2011. dec. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknál írd be az első egyenletben y helyére x^2-et (ahogy a második egyenlet mondja), és azt kapod, hogy x^3 = 8, vagyis x=2, ezt valamelyikbe visszahelyettesítve y=4.
2011. dec. 4. 11:59
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elsőt egyszerűbb alakra kell hozni?

A másodiknál helyettesítsd be a y=xnégyzet-t az elsőbe és megkapod, hogy xköb=8, szóval az x=2 és y=xnégyzet, szóval y=4

2011. dec. 4. 12:00
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen egyszerűbb alakra hozni.

Hogyha a -2 -t be írom a számlálóba akkor az lesz, hogy: 2-2(x+1)

ugye ?

2011. dec. 4. 12:05
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocs, az elsőt elírtam. :S

[link]

Így a helyes.

2011. dec. 4. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha az elsőt közös nevezőre hozod:

[2(x-1) - 2x(x+1)] / [(x+1)(x-1)]

zárójelek felbontása után:

(2x-2-2x^2-2x) / (x^2-1)

összevonva a számlálóban:

(-2x^2-2)/(x^2-1) = -2 * (x^2+1)/(x^2-1)

2011. dec. 4. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, nem láttam, hogy javítottál.

A jó verzió esetén beszorzunk (x+1)*(x-1)-gyel (ugye a nevező miatt x nem egyenlő sem 1-gyel, sem -1-gyel)

Ekkor ezt kapjuk:

2(x-1) - 2(x+1)(x-1) = x(x+1), zárójeleket felbontva:

2x - 2 - 2x^2 + 2 = x^2 + x, nullára rendezve:

3x^2 - x = 0, szorzattá alakítva:

x(3x - 1) = 0, innen x = 0 vagy x = 1/3.

Ellenőrzés mindkét értékre jó.

2011. dec. 4. 12:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen !
2011. dec. 4. 12:27
 8/8 A kérdező kommentje:
Így már levezetve tényleg sokkal egyszerűbb az egész. :)
2011. dec. 4. 12:31