Egy négyzet alapú hasáb alapéle 3cm . Térfogata 72 köbcenti. Hány cm hosszú a hasáb magassága?

2011. dec. 2. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A hasáb térfogata alap szorozva a magassággal és osztva hárommal. Vagyis V= 1/3 x A x m

Fordítsd meg az egyenletet és helyettesíts be.

2011. dec. 2. 08:00
 2/4 anonim ***** válasza:
*alap= alapterület
2011. dec. 2. 08:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Négyzet alapú hasábnál miért kellene az a 3 vagy egy harmad?


Amikor utoljára ilyen hasábot láttam, akkor a térfogat egyenlő volt az alapterület és a magasság szorzatával, azaz:


V=A*m, ebből az alapterület az négyzet oldalainak szorzata:

A=a*a, tehát:

V=a*a*m, ebből a magasság a térfogat osztva az alapterülettel:

m=V/(a*a)

2011. dec. 2. 09:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, tényleg hülyeséget írtam, valamiért a gúla ugrott be...
2011. dec. 2. 20:46