Egy négyzet egyik oldalának felezőponját összekötjük egy szomszédos oldal harmadoló pontjával, majd mind2őt a még nem használt oldalak közös csúcsponjával. Az így keletkezett 3szüg területe 15cm2. Mekkora a négyzet területe?


Curie 8.osztály

Segítség a rajzhoz : [link]


A 6. feladat


2011. nov. 21. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Versenyfeladatot miért segítsek megoldani?
2011. nov. 21. 14:50
 2/11 A kérdező kommentje:
Mért a házit mért oldanál meg másoknak....... ennyi erővel.....Meg talán segíts annak aki nem tudja megoldani.
2011. nov. 21. 15:04
 3/11 Mugen ***** válasza:
36 cm^2
2011. nov. 21. 15:16
 4/11 Mugen ***** válasza:
A feladatot úgy oldottam meg, hogy vettem a négyzetet. Felosztottam 6x6os négyzetráccsá. Amikor ez kész volt berajzoltam a háromszöget. Észrevettem, hogy minden oldalánál át lehet alakítani a 3szöget apró kis négyzetekké. Ezt addig csináltam amíg csak egységnyi négyzeteim maradtak. Ezeket a négyzeteket összeszámoltam ez 15 db volt. Tehát 1 kicsi négyzet az 1 cm^2, és mivel nekem 6x6 kicsi négyzetem volt így jött ki a 36.
2011. nov. 21. 15:23
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez jónak tűnik de mondjuk egy 8x8assal már nem 36 :/
2011. nov. 21. 15:29
 6/11 Mugen ***** válasza:

Itt egy kép a megoldáshoz: [link]



A feladatot nem azért csináltam meg, hogy helyetted versenyezzek. Amennyiben mégis elküldöd saját megoldásként, annak következményei lehetnek.

2011. nov. 21. 15:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom!A megoldásodat köszönöm szépen és a képedet is !
2011. nov. 21. 15:39
 8/11 Mugen ***** válasza:
Ha 8x8-asra osztod fel, akkor hogy fog stimmelni a harmadolós rész? De pl ha úgy veszed fel hogy 12x12-es legyen, akkor is ki fog jönni, mivel csak a felbontás arányát változtatjuk meg. Szóval ha 12x12-es re választod akkor 60 db kis négyzet lesz a 3szög területe. Ez 15/60 = 1/4. Magyarul 1 négyzet terüelte az 0,25 cm^2 ebből van 144. Tehát 0,25 * 144 = 36
2011. nov. 21. 15:45
 9/11 A kérdező kommentje:
A 8x8 csak egy példa volt :DD és köszönöm szépen a segítséget.! Kiszámoltam ezzel a módszerrel én is és jónak tűnik. Még 1x köszi
2011. nov. 21. 17:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsit más véleményem van.


Szerintem 2 megoldása van a feladatnak

A részleteket lásd


[link]


DeeDee

************

2011. nov. 21. 18:44
1 2