Idő kiszámítása. Segítene valaki? FIZIKA


Egy gépkocsi gyorsulása 4m/s négyzet. Álló helyzetből indulva mennyi idő alatt éri el a 62km/h sebességet?


Fogalmam sincs hogy kezdjek bele. A tanár nem mondta hogyan kell kiszámolni. Holnapra meg kéne csinálnom mert azt mondta hogy akinek nincs meg az 1-gyest kap. Szóval nagyon hálás lennék ha valaki segítene megcsinálni és persze el is magyarázná hogy mi miért van. :)


2011. nov. 30. 18:30
 1/2 bongolo ***** válasza:

Először is egyeztetni kell a mértékegységeket. Ha a gyorsulás m/s², akkor a sebességet m/s-ban kell számolni.

62 km/h = 62/3,6 m/s = 17,22 m/s


(Nem 72 km/h akart inkább lenni? Mert az pont 20 m/s)


Aztán tudni kell ezt a képletet:


v = a·t


Vagyis a sebesség az idővel lineárisan nő. Tehát 4 m/s² azt jelenti, hogy másodpercenként 4 m/s-mal nő a sebesség.


Ezt nagyon magold be, lesz még több is, amit tudni kell, de ez most neked a gyorsuló mozgásnál a legfontosabb.


Vagyis ha 72 km/h volt, ami 20 m/s, akkor


v = a·t

20 m/s = 4 m/s² · t

t = 5 s


Ha 17,22 m/s a végsebesség mégiscsak, akkor is hasonlóan kell számolni, csak nem ilyen egész szám jön ki.


Tiszta minden?

2011. nov. 30. 18:43
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!! *.* Most már sokkal tisztább a kép. :)


(Amúgy nem néztem félre, 62km/h.)

2011. nov. 30. 18:51