Súrlódás kíszámítása? (fizika)


Régebben kérdeztem csak a surlódást kifelejtettem :S

ugye a surlódási együttható: u

sebesség: v

erő : F

szóval ez kellene, hogy ezeket hogy kell kiszámolni:

u=

v=

F=

köszönöm előre is


2011. jan. 6. 23:09
 1/1 anonim ***** válasza:
90%

F: a testre ható vízszintes erő, amivel mozdítani próbáljuk

Fs : súrlódási erő: ellentétes irányú a testre ható vízszintes erővel.

m: test tömege

g: gravitációs gyorsulás: mindig 9,81 az értéke

Fe: eredő erő: F és Fs előjeles összege. (Fs az negatív)


Fs = u*m*g

Fe = F - Fs = F - u*m*g


u = Fs / (m*g)


általánosan: (itt nem nézem a korábbi jelöléseket)

F = m*a = m * (v/t)

v = (F * t) / m

2011. jan. 6. 23:35