Régebben kérdeztem csak a surlódást kifelejtettem :S
ugye a surlódási együttható: u
sebesség: v
erő : F
szóval ez kellene, hogy ezeket hogy kell kiszámolni:
u=
v=
F=
köszönöm előre is
2011. jan. 6. 23:09
1/1 anonim válasza:
F: a testre ható vízszintes erő, amivel mozdítani próbáljuk
Fs : súrlódási erő: ellentétes irányú a testre ható vízszintes erővel.
m: test tömege
g: gravitációs gyorsulás: mindig 9,81 az értéke
Fe: eredő erő: F és Fs előjeles összege. (Fs az negatív)
Fs = u*m*g
Fe = F - Fs = F - u*m*g
u = Fs / (m*g)
általánosan: (itt nem nézem a korábbi jelöléseket)
F = m*a = m * (v/t)
v = (F * t) / m