Hogyan kell elkezdeni ezt a matek feladatot?


Legyen (a+b+c)^2 = 3(a^2 + b^2 + c^2)

Igazolja, hogy a = b = c!


2011. nov. 25. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki kell fejteni a négyzetes tagot:

(a+b+c)^2=(a+b+c)*(a+b+c)=a^2+b^2+c^2+2ab+2ac+2bc. Ha a=b=c, akkor például 2ab=2a^2 alakban is írható és a fenti egyenletre igaz lesz, hogy:

a^2+b^2+c^2+2a^2+2b^2+2c^2, ami összevonás után:


3a^2+3b^2+3c^2 amelyből kiemelve a 3-at éppen a keresett:

3(a^2 + b^2 + c^2) egyeletet kapom.

2011. nov. 25. 14:19
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :))))
2011. nov. 26. 11:30