2011. nov. 25. 12:35
1/4 Dave092 válasza:
attól függ mit akarsz megoldani, mert ha ki akarod számolni az oldalak akkor végtelen sok eredmény jönne ki, hiszen hasonló háromszögek lehetségesek (ahol ugye mindhárom szög egyforma)
Tehát ha ilyen van általában egy oldalhosszt meg kéne adni vagy valami konkrétabb adatot.
mert így max arányokat lehet számolni.
pl. sinL= b/c
sin B = a/c
ezeketből pl. c-t kifejezed a/sin B az első egyenletbe behelyettesítve: sinL=b/a/sinB reciprok= sinL= b*SinB/a stb... valami ilyesmire lehet kíváncsi a feladat.
2/4 anonim válasza:
Először is próbáld meg értelmesen feltenni a kérdésedet, ha értelmes válaszokat vársz. Mit szeretnél tudni?
3/4 A kérdező kommentje:
Adott egy háromszög melynek ismerjük A és b szögét Az A szög 32° a B szög 100° és a b oldalára vagyunk kíváncsiak.
2011. nov. 26. 16:51
4/4 anonim válasza:
Gondolom, még egy oldalát is ismerjük, csak nem olvastad el a feladatot rendesen. Egy háromszöget három adattal lehet meghatározni.