1. feladat: (log2X-3)*(log2X^2+6)=0
2. feladat: sin^2(x-π/6)=1/4
Ha valaki megtudná mondani mik az első lépések hálás lennék :)
2010. ápr. 18. 15:15
1/7 anonim válasza:
Nézd meg, melyikben milyen azonosság van.
2/7 A kérdező kommentje:
tudom (na jó csak gondolom) hogy az elsőben egyformán log2-re kell hozni az egészet de nem tudok a 0-val mit kezdeni.A másodikban pedig gyökvonással kezdtem de nem tudtam folytatni :s
2010. ápr. 18. 16:50
3/7 anonim válasza:
1. A 0-val azt tudod kezdeni, hogy 2 esetre tudod bontani az egyenletet, vagyis (log2X-3)=0 vagy log2X^2+6=0.
aztán felíthatod amit mondta, h pl. lgx/lg2=3, ebből lgx=3*lg2 és ebből az x már gyerekjáték.
hasonlóan a másik részt is.
a másikhoz most nincs kedvem
4/7 A kérdező kommentje:
köszi,nem rossz ötlet csak tudnám h miért nem tanultuk :D
2010. ápr. 21. 13:54
5/7 anonim válasza:
Szerintem a masodiknal ugy kell, hogy vonsz egy gyokot, akkor
sin(x-π/6)=1/2
az 1/2 az egy nevezetes ertek, 30°
tehat x-π/6=30°=π/6 /+π/6
x=2π/6 = π/3
ami fokban 60
es ha megnezed, akkor sin^2(π/3-π/6)=sin^2(π/6)=(1/2)^2=1/4
6/7 anonim válasza:
Ja elfelejtettem,a gyokvonas lehet -1/2 is, azt mar ki tudod szamolni gondolom, ha nem irj es megcsinalom
7/7 A kérdező kommentje:
jó ötlet,köszi :)
2010. ápr. 22. 13:49