1. feladat: (log2X-3)*(log2X^2+6)=0


2. feladat: sin^2(x-π/6)=1/4


Ha valaki megtudná mondani mik az első lépések hálás lennék :)


2010. ápr. 18. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, melyikben milyen azonosság van.
2010. ápr. 18. 16:38
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom (na jó csak gondolom) hogy az elsőben egyformán log2-re kell hozni az egészet de nem tudok a 0-val mit kezdeni.A másodikban pedig gyökvonással kezdtem de nem tudtam folytatni :s
2010. ápr. 18. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:

1. A 0-val azt tudod kezdeni, hogy 2 esetre tudod bontani az egyenletet, vagyis (log2X-3)=0 vagy log2X^2+6=0.

aztán felíthatod amit mondta, h pl. lgx/lg2=3, ebből lgx=3*lg2 és ebből az x már gyerekjáték.

hasonlóan a másik részt is.

a másikhoz most nincs kedvem

2010. ápr. 20. 19:57
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi,nem rossz ötlet csak tudnám h miért nem tanultuk :D
2010. ápr. 21. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a masodiknal ugy kell, hogy vonsz egy gyokot, akkor

sin(x-π/6)=1/2

az 1/2 az egy nevezetes ertek, 30°

tehat x-π/6=30°=π/6 /+π/6

x=2π/6 = π/3

ami fokban 60

es ha megnezed, akkor sin^2(π/3-π/6)=sin^2(π/6)=(1/2)^2=1/4

2010. ápr. 21. 23:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem,a gyokvonas lehet -1/2 is, azt mar ki tudod szamolni gondolom, ha nem irj es megcsinalom
2010. ápr. 21. 23:52
 7/7 A kérdező kommentje:
jó ötlet,köszi :)
2010. ápr. 22. 13:49