Hogy csinálnád meg? /sürgös/


lg 2x= 2+lg 2


Addig megy hogy a jobb oldalon lg 100+lg 2 lesz és abból lg 200 lesz.

De ez a baloldal nem világos.

Ott Most lg x a 2.on lesz vagy lg 100x és utána leosztom mindkét oldalt 100al?


2011. nov. 23. 19:00
 1/2 anonim válasza:

szerintem igy kellene:

lg2x=2+lg2

lg2x-lg2=2

lg2x/2=2

lgx=2->x=100

2011. nov. 23. 19:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző is jó, de így is lehet:


(2=lg100)


lg2x=lg100+lg2

lg2x=lg200

2x=200

x=100

2011. nov. 23. 21:12