lg 2x= 2+lg 2
Addig megy hogy a jobb oldalon lg 100+lg 2 lesz és abból lg 200 lesz.
De ez a baloldal nem világos.
Ott Most lg x a 2.on lesz vagy lg 100x és utána leosztom mindkét oldalt 100al?
2011. nov. 23. 19:00
1/2 anonim válasza:
szerintem igy kellene:
lg2x=2+lg2
lg2x-lg2=2
lg2x/2=2
lgx=2->x=100
2/2 anonim válasza:
Az előző is jó, de így is lehet:
(2=lg100)
lg2x=lg100+lg2
lg2x=lg200
2x=200
x=100