Joergedo kérdése:

Mennyi energiára van szükség 1200 g,15 °C-os teavíz elforralásához? A víz forráshője 2256 kJ/kg.

2011. nov. 23. 16:35
 1/1 BKRS ***** válasza:

1,2*2256 kJ kell az elforralashoz + meg fel is kell melegiteni,

ami (100-15)*1,2*fajho = 85*1,2*4,2 = 428,4 kJ

Ami osszesen 3 135,6 kJ

2011. nov. 23. 16:57