2010. dec. 15. 19:21
1/3 anonim válasza:
Mivel a gúla alját nem kell befedni, a 4db háromszög területét kell kiszámolni, összeadni, a 10 %-át kiszámolni és rászámolni. Ez alapján:
Pitagorasszal kiszámolod a lapmagasságot, az 5,2m. Kiszámolod egy db háromszög területét: (a*ma)/2= (4*5,2)/2= 10,4
A 10,4*4= 41,6 = a palást felszíne, de rá kell számolni a 10%-ot: 41,6*10/100=4,16
4,16+41,6=45,76 négyzetméter bádog kell.
2/3 A kérdező kommentje:
IMÁDLAK! Nagyon szépen köszönöm!
2010. dec. 15. 20:27
3/3 anonim válasza:
szívesen, és remélem jó lett! :)