Egy négyzet alapú szabályos gúla alakú toronytető alapéle 4, 0 m, a torony padlásterének a magassága 4,8m. Mennyi bádogra van szükség a befedéséhez, ha 10% hulladékra kell számítani?

2010. dec. 15. 19:21
 1/3 anonim válasza:

Mivel a gúla alját nem kell befedni, a 4db háromszög területét kell kiszámolni, összeadni, a 10 %-át kiszámolni és rászámolni. Ez alapján:

Pitagorasszal kiszámolod a lapmagasságot, az 5,2m. Kiszámolod egy db háromszög területét: (a*ma)/2= (4*5,2)/2= 10,4

A 10,4*4= 41,6 = a palást felszíne, de rá kell számolni a 10%-ot: 41,6*10/100=4,16

4,16+41,6=45,76 négyzetméter bádog kell.

2010. dec. 15. 19:45
 2/3 A kérdező kommentje:
IMÁDLAK! Nagyon szépen köszönöm!
2010. dec. 15. 20:27
 3/3 anonim válasza:
szívesen, és remélem jó lett! :)
2010. dec. 16. 12:44