Van egy háromszöge, tudjuk róla h az egyik oldala b=9cm, másik oldala a=10 cm, és még tudjuk hogy 60fokot zár be a c és az a oldal. Hány cm a c oldal?2011. nov. 22. 22:07
1/1 BKRS válasza:
cos tetellel:
b^2 = a^2 +c^2 - 2ac*cos(β)
81 = 100 + c^2 - 10c
c^2 -10c +19 = 0
Ket megoldast kapunk c-re (ha megprobalod megszerkeszteni rajossz miert)
1)
c=5-√6 = 2,55
2)
c=5+√6 = 7,44