Tudnátok ebben segíteni? Részletek lentebb

Van egy háromszöge, tudjuk róla h az egyik oldala b=9cm, másik oldala a=10 cm, és még tudjuk hogy 60fokot zár be a c és az a oldal. Hány cm a c oldal?
2011. nov. 22. 22:07
 1/1 BKRS ***** válasza:

cos tetellel:

b^2 = a^2 +c^2 - 2ac*cos(β)

81 = 100 + c^2 - 10c

c^2 -10c +19 = 0

Ket megoldast kapunk c-re (ha megprobalod megszerkeszteni rajossz miert)

1)

c=5-√6 = 2,55

2)

c=5+√6 = 7,44

2011. nov. 22. 22:14