Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes manapság hegesztőnek...

Érdemes manapság hegesztőnek tanulni? Lehet hogy ott hagyom az egyetemet. (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Azért szeretném ezt megkérdezni tőletek mert felmerült bennem az az ötlet hogy kitanulom a hegesztő szakmát.(minősített awi vagy co-t) Azért jutottam erre a döntésre mert a jelenlegi okj-mal (rendszergazda) végzettségemmel nem tudok munkát találni meg nem is tanítottak nekünk semmit szinte egyik tanár nem értett a dologhoz,a másik meg be se jött az óráinkra a harmadiknak meg nem volt kedve tanítani stb (ezért nem is vagyok büszke rá)…,de ezt elfogadtam mert úgy voltam vele hogy ez egy szakközépiskola majd az egyetemen ott majd tanítanak. De tévedtem bekerültem egy egyetemre villamosmérnöki szakra de ez se különb. Itt is dettó ugyan az megy mint a volt sulimba. Az egyik tanár előre bejelentette hogy 80-85%-ot fog megbuktatni majd a vizsgákon. Vagy a másik hogy elméleti órákon a tananyagról kellene előadást tartania a tanárnak ahelyet viszont sztárolja magát hogy ő mekkora ember volt az egyetemen meg hogy mekkora zseni volt. Ezután bemegyünk a gyakorlati órára akkor meg a tanár azt mondja hogy csináljátok meg a feladatokat hiszen erről volt akkor szó az elméleti órán. Aha persze. Múltkor szóltunk a gyakorlati oktató tanárnak hogy ő teljesen el van tévedve mert mi nem tanultunk semmit se szinte elméleten. Erre ő azt mondja hogy :Engem ez nem érdekel. És még sorolhatnám a furcsaságokat…Ezeket a dolgokat egyre több helyről hallom hogy némelyik helyen szinte semmi oktatás,persze tisztelet a kivételnek!

pl:az egyik barátom most diplomázott le matek-számtek tanárként de egy egyszerű windows telepítés kifogott rajta,azelőtt meg én mutattam meg neki hogyan kell a scannert. Kérdeztem tőle:hogy hogy nem tudod ezeket megcsinálni hisz INFO TANÁR IS VAGY! Erre ő azt mondta hogy ezeket egyetemen nem tanítják. Erről ennyit… Most nem azt mondom hogy minden friss diplomás ember ilyen de ez azért a oktatási rendszernek is köszönhető szerintem. Erről ennyit.

Az lenne a kérdésem hogy Magyarországon vagy külföldön keresettek-e a hegesztők?

Érdemes lenne e kitanulni?Valamint mennyit lehet vele keresni szerintetek?Van e igény egy awi vagy co hegesztőre? Én nem szégyelném kitanulni a hegesztést de,manapság az az elfogadott dolog hogy mindenki menjen egyetemre de minek kérdem én?Szinte hülyében jön ki az ember mielőtt bement. Már bocsánat és tisztelet a kivételnek és persze kivétel az elit egyetemek. De néha ezt látom. Egy használható szakmát akarok magamnak,ezért érdeklődnék. Szerintetek jó ötlet lenne?Egyébként egy kicsit értek is a hegesztéshez,meg szeretem is csinálni. Ezért is gondoltam erre a szakmára.


2010. okt. 31. 21:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs a hosszú kommentért
2010. okt. 31. 21:13
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommentedet, csak átfutottam.


Szerintem az nem árt, ha megcsinálod a diplomát, de a hegesztők is baromi sokat keresnek (főleg Németországba keresik őket). Hány éves vagy? 23 éves korig az első okj-s képzésed ingyenes (a második már fizetős), szóval, esetleg halaszthatsz is.

2010. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok
2010. okt. 31. 21:22
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Szomorú tény de majd 10-15 év múlva rá fogsz jönni, hogy de hiányzik a diploma. Gondolj majd rá, amikor 2-3 műszakban dolgozol, mert így kötelező egy adott munkahelyen és nem látod a feleséged, fiad, lányod és 10-12 órát kell gürizned ahhoz, hogy meglegyen egy tisztességes fizetés, ami talán kb 200.000.- Mindazon túl majd a kezed úgy fog kinézni, hogy az asszony nem engedi majd, hogy hozzá nyúlj, a tüdőd helyén meg lesz egy fekete folt a röntgenen a sok hegesztési égéstermék gázaitól. Nem mindegy, hogy ezt a pénzt milyen körülmények közt keresed meg. Mert szép dolog az, hogy te nem félsz a munkától és érdekel is, csak ezt már 15 év múlva nem így fogod gondolni. Ha jó fejed van és le tudsz diplomázni akár 2-esre (akármilyen szar hely), akkor diplomázz le és menj el egy hegesztő céghez üzemvezetőnek, ott tanulhatod is majd a szakmát, és nem melós cuccban éled az életed.
2010. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
21.29. nagyon naív. Hiába lesz diplomád,egyetlen cég sem vesz fel még művezetőnek sem,ha nem vagy profi szakmunkás. A diploma pedig csak egy papír. Pár év múlva nem lesz senkinek sem fontos A szakmát kitanulnod érdemes. Éppen ma olvastam,hogy Németországban fellendülőben az ipar,és pár év múlva nagy hiány lesz náluk szakmunkásokból. Lehet,hogy addigra nálunk is javul valamit a helyzet,bár ebben nem nagyon hiszek.
2010. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

21.20 Köszönöm a válaszodat,hasznos volt. Lehet hogy megfontolom a halasztást félévkor. De ezt még átgondolom.


21.29 Megértem azt amit leírtál és még egyet is értek veled. Csak tudod manapság diplomával se megy szinte az ember semmire se csak az tudja hasznosítani akinek vannak jó kapcsolatai hogy bekerüljön egy jó cégbe. Ott a nővérem angol-német szakos diplomája van,meg van szakács végzettsége. Egyszer jelentkezett egy céghez tolmácsnak akkor azt mondták neki hogy túlképzett ezért nem veszik fel.(pedig a nyelvtudása meg van mert élt a németbe meg andolba is +diplomája is van. Most egy étterembe dolgozik szakácsként mert ott jobban keres mint amikor egy középiskolába tanított.

Az a baj hogy annyi diplomás van ebbe az országa ,munkás meg kevés. Hiába van valakinek diplomája ha nem tud vele mit kezdeni. Szerintem én nem lennék szomorú ha lenne egy hegesztő szakmám vagy akármilyen más amivel el tudnám majd tartani a családomat ha arra kerül majd a sor. Többen mondták már hogy egy jó szakma többet ér ha értesz hozzá,mint egy olyan diploma amit épphogy leraktál 2-sel(de nem értesz hozzá) ,vagy egy büfészakos diplománál.pl:a kommentben leírt matek-info diplomás tanár barátom. Ugye érted mire célzok.

2010. okt. 31. 22:03
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Szakma jó, de abban igaza van, hogy ne hegesztőt, mert az tényleg nem egy wellness központ!! Helyedben villanyszerelő lennék, az az egyik legtisztább! Nálunk az új családi házat 350E ért kábelezték be vidéken!!! 4 napot voltak ott, 2 en. Akkor képzeld el pesten vagy külföldön.
2010. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22:01 Köszönöm, hogy naivnak neveztél. Nem arra kell gondolni,hogy a diplomával az élet készpics@ melegmálé. De ha nincs akkor bizony hiányzik, hiányozni fog. Diploma után is tanulhat hegeszteni, nem ?
2010. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a nagy harci helyzet, hogy az ország legjobb szakközépiskolájába járok. Hetek telnek el anélkül, hogy bármit is tanulnánk (de szó szerint!). Hol filmet nézünk, hol nincs kedve megtartani az órát a tanárnak, hol pedig játszunk. Magyar közoktatás 2010...
2010. nov. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

00.23 Megkérdezhetem hogy melyik suliba jársz?Én a szentesi pollákba tanultam és sajnos ott is ugyanez volt a helyzet. Hiába tanultam ott szinte 4+2 évet. De hát ezt köszönhetjük a magyar oktatási rendszernek.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2010. nov. 1. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!