Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes manapság hegesztőnek...

Érdemes manapság hegesztőnek tanulni? Lehet hogy ott hagyom az egyetemet. (részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Azért szeretném ezt megkérdezni tőletek mert felmerült bennem az az ötlet hogy kitanulom a hegesztő szakmát.(minősített awi vagy co-t) Azért jutottam erre a döntésre mert a jelenlegi okj-mal (rendszergazda) végzettségemmel nem tudok munkát találni meg nem is tanítottak nekünk semmit szinte egyik tanár nem értett a dologhoz,a másik meg be se jött az óráinkra a harmadiknak meg nem volt kedve tanítani stb (ezért nem is vagyok büszke rá)…,de ezt elfogadtam mert úgy voltam vele hogy ez egy szakközépiskola majd az egyetemen ott majd tanítanak. De tévedtem bekerültem egy egyetemre villamosmérnöki szakra de ez se különb. Itt is dettó ugyan az megy mint a volt sulimba. Az egyik tanár előre bejelentette hogy 80-85%-ot fog megbuktatni majd a vizsgákon. Vagy a másik hogy elméleti órákon a tananyagról kellene előadást tartania a tanárnak ahelyet viszont sztárolja magát hogy ő mekkora ember volt az egyetemen meg hogy mekkora zseni volt. Ezután bemegyünk a gyakorlati órára akkor meg a tanár azt mondja hogy csináljátok meg a feladatokat hiszen erről volt akkor szó az elméleti órán. Aha persze. Múltkor szóltunk a gyakorlati oktató tanárnak hogy ő teljesen el van tévedve mert mi nem tanultunk semmit se szinte elméleten. Erre ő azt mondja hogy :Engem ez nem érdekel. És még sorolhatnám a furcsaságokat…Ezeket a dolgokat egyre több helyről hallom hogy némelyik helyen szinte semmi oktatás,persze tisztelet a kivételnek!

pl:az egyik barátom most diplomázott le matek-számtek tanárként de egy egyszerű windows telepítés kifogott rajta,azelőtt meg én mutattam meg neki hogyan kell a scannert. Kérdeztem tőle:hogy hogy nem tudod ezeket megcsinálni hisz INFO TANÁR IS VAGY! Erre ő azt mondta hogy ezeket egyetemen nem tanítják. Erről ennyit… Most nem azt mondom hogy minden friss diplomás ember ilyen de ez azért a oktatási rendszernek is köszönhető szerintem. Erről ennyit.

Az lenne a kérdésem hogy Magyarországon vagy külföldön keresettek-e a hegesztők?

Érdemes lenne e kitanulni?Valamint mennyit lehet vele keresni szerintetek?Van e igény egy awi vagy co hegesztőre? Én nem szégyelném kitanulni a hegesztést de,manapság az az elfogadott dolog hogy mindenki menjen egyetemre de minek kérdem én?Szinte hülyében jön ki az ember mielőtt bement. Már bocsánat és tisztelet a kivételnek és persze kivétel az elit egyetemek. De néha ezt látom. Egy használható szakmát akarok magamnak,ezért érdeklődnék. Szerintetek jó ötlet lenne?Egyébként egy kicsit értek is a hegesztéshez,meg szeretem is csinálni. Ezért is gondoltam erre a szakmára.


2010. okt. 31. 21:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
én nagyon trágya suliba jártam, mégis tudtak tanítani... megint jól látszik, hogy nem a hírnév a fontos egy sulinál:)
2010. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
A jó szakember, lényegtelen h milyen, de ha a szakmájában profi, akkor sikeres lesz. Úgy gondolom hogy a hegesztés fasza meló, nemtudom mennyit lehet vele keresni, de hogyha érdekel és szereted csinálni, akkor hajrá! Keress valami jó helyet, ahol tényleg jó hegesztőnek képeznek ki :)
2010. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. nov. 4. 13:58
 14/14 anonim ***** válasza:
Na mire jutottál végül is?
2011. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!