Hogyan kell megoldani? (Matek)


1.Két szám aránya 3:7,a kisebbik szám 75,melyik a másik szám?

2.A pénzem 40%-át könyvre, 33%-át CD-re költöttem.Maradt 1944 Ft-om,mennyi volt eredetileg?


3.Számítsd ki!

25 a harmadikon x 8 a másodikon=?



Ezeket hogy kell megoldani???


2011. nov. 20. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen cd-t vettél?
2011. nov. 20. 17:00
 2/3 anonim válasza:
3: (25x25x25)+ (8x8)=15625+64=15689
2011. nov. 20. 17:17
 3/3 A kérdező kommentje:
és az első kettő?
2011. nov. 20. 18:10