I. √(27+10√2)+√(27-10√2) =
II. √(19+6√10)-√(19-6√10) =
illetve gondolom a megoldási menet ugyanaz mind a kettőnél, úgyhogy elég lenne az egyik levezetése és abból kitudnám számolni a másikat. köszi.
2011. nov. 17. 20:55
1/7 anonim válasza:
Emeld négyzetre!
(a+b)^2=a^2+2ab+b^2
A két négyzetnél kiesik 10√2 marad 27+27
a 2ab résznél használhatjuk az a^2-b^2 azonosságot
27^2-200
ennek a gyöke 23
27+27+2*23=100
Mivel az elején négyzetre emeltünk, most gyököt vonunk.
(Mivel minden pozitív, ezt megtehetjük)
az eredmény:10
2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ! feléig eljutottam, de a 200asnál elakadtam mindig :D most jó lesz :)
2011. nov. 17. 21:21
3/7 A kérdező kommentje:
a másikat is így kell ? négyzetre aztán egyszerűsíteni ? és ha meglátok benne valami azonosságot akkor azzal ?:D
2011. nov. 17. 21:26
4/7 anonim válasza:
négyzetre emelsz
egyszerűsítesz
gyököt vonsz
Ezt csak akkor teheted meg, ha pozitív kifejezést emelsz négyzetre!
5/7 A kérdező kommentje:
mert megint elakadok a : 19+19-2(19+6√10)^2-(19-6√10)^2 nél
vagy ez már nem is jó ?
2011. nov. 17. 21:39
6/7 A kérdező kommentje:
áh nem tudom.. :/ nem tudom hol rontom el...
2011. nov. 17. 22:34
7/7 A kérdező kommentje:
fuuuu..megvan..nagy nehezen megtaláltam :) köszi a segítséget :)
2011. nov. 17. 23:00