Gyökvonás. Segít valaki? Két feladat lenne, levezetéssel.


I. √(27+10√2)+√(27-10√2) =


II. √(19+6√10)-√(19-6√10) =


illetve gondolom a megoldási menet ugyanaz mind a kettőnél, úgyhogy elég lenne az egyik levezetése és abból kitudnám számolni a másikat. köszi.



2011. nov. 17. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Emeld négyzetre!

(a+b)^2=a^2+2ab+b^2

A két négyzetnél kiesik 10√2 marad 27+27

a 2ab résznél használhatjuk az a^2-b^2 azonosságot

27^2-200

ennek a gyöke 23

27+27+2*23=100

Mivel az elején négyzetre emeltünk, most gyököt vonunk.

(Mivel minden pozitív, ezt megtehetjük)

az eredmény:10

2011. nov. 17. 21:19
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ! feléig eljutottam, de a 200asnál elakadtam mindig :D most jó lesz :)
2011. nov. 17. 21:21
 3/7 A kérdező kommentje:
a másikat is így kell ? négyzetre aztán egyszerűsíteni ? és ha meglátok benne valami azonosságot akkor azzal ?:D
2011. nov. 17. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:

négyzetre emelsz

egyszerűsítesz

gyököt vonsz


Ezt csak akkor teheted meg, ha pozitív kifejezést emelsz négyzetre!

2011. nov. 17. 21:29
 5/7 A kérdező kommentje:

mert megint elakadok a : 19+19-2(19+6√10)^2-(19-6√10)^2 nél

vagy ez már nem is jó ?

2011. nov. 17. 21:39
 6/7 A kérdező kommentje:
áh nem tudom.. :/ nem tudom hol rontom el...
2011. nov. 17. 22:34
 7/7 A kérdező kommentje:
fuuuu..megvan..nagy nehezen megtaláltam :) köszi a segítséget :)
2011. nov. 17. 23:00