Segítene valaki a matekban? (Trigonometria)


cos˘2(pí/4+x)-sin˘2(pí/4-x)-sin2x. A feladat: Írjuk egyszerűbb alakba a következő kifejezéseket az x lehetséges értékeinél.

A ˘2 amúgy a másodikont jelzi, azt hiszem így szokták jelölni.


2011. nov. 16. 16:34
 1/5 BKRS ***** válasza:

sin(pi/4+x) = cos(pi/4-x -pi/2) = cos(-x-pi/4) = cos(pi/4 + x)

vagyis:

sin(pi/4-x) = cos(pi/4+x)


cos˘2(pí/4+x)-sin˘2(pí/4-x)-sin2x =

=[ cos(pi/4 +x) -sin(pi/4-x) ][coscos(pi/4 +x) +sin(pi/4-x)] -sin(2x) = 0 - sin(2x) = sin(2x)

2011. nov. 16. 17:21
 2/5 BKRS ***** válasza:
ahhh, a duplazott cos (coscos) az sajthiba, csak cos-nak kellene lennie.
2011. nov. 16. 17:22
 3/5 BKRS ***** válasza:
es a vegen a sin(2x) az persze -sin(2x) ami viszont elojel hiba.
2011. nov. 16. 17:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Atya világ, egy szót nem értek belőle, de elhiszem neked.:) Köszönöm szépen.
2011. nov. 16. 19:02
 5/5 BKRS ***** válasza:

A^2 -B^2 = (A-B)(A+B) osszefuggest hasznaltuk fel a ket negyzettel.

A-B az 0, mert cos(pi/4+x)=sin(pi/4-x)

vagyis az elso ket negyzetes tag az szepen kinyirja egymast,

marad a -sin(2x)

2011. nov. 16. 22:55