cos˘2(pí/4+x)-sin˘2(pí/4-x)-sin2x. A feladat: Írjuk egyszerűbb alakba a következő kifejezéseket az x lehetséges értékeinél.
A ˘2 amúgy a másodikont jelzi, azt hiszem így szokták jelölni.
2011. nov. 16. 16:34
1/5 BKRS válasza:
sin(pi/4+x) = cos(pi/4-x -pi/2) = cos(-x-pi/4) = cos(pi/4 + x)
vagyis:
sin(pi/4-x) = cos(pi/4+x)
cos˘2(pí/4+x)-sin˘2(pí/4-x)-sin2x =
=[ cos(pi/4 +x) -sin(pi/4-x) ][coscos(pi/4 +x) +sin(pi/4-x)] -sin(2x) = 0 - sin(2x) = sin(2x)
2/5 BKRS válasza:
ahhh, a duplazott cos (coscos) az sajthiba, csak cos-nak kellene lennie.
3/5 BKRS válasza:
es a vegen a sin(2x) az persze -sin(2x) ami viszont elojel hiba.
4/5 A kérdező kommentje:
Atya világ, egy szót nem értek belőle, de elhiszem neked.:) Köszönöm szépen.
2011. nov. 16. 19:02
5/5 BKRS válasza:
A^2 -B^2 = (A-B)(A+B) osszefuggest hasznaltuk fel a ket negyzettel.
A-B az 0, mert cos(pi/4+x)=sin(pi/4-x)
vagyis az elso ket negyzetes tag az szepen kinyirja egymast,
marad a -sin(2x)