A 7 es 9 kozottit kellene. Koszonom!!!!2011. nov. 14. 20:17
1/6 anonim válasza:
A kulcsszavakhoz beírtad a szögfüggvényeket. A koszinusz táján nézz szét, találsz majd egy róla elnevezett tételt is.
2/6 A kérdező kommentje:
Megoldottam, koszi!!:) a masik problemam viszont, hogy van egy masik aminek ismerjuk mind3 szoget es egy oldalat. A:59 B:79 C:42 a:X b:- c:12cm
2011. nov. 14. 20:34
3/6 anonim válasza:
Most nézz szét a szinuszról elnevezett tétel táján :D
4/6 A kérdező kommentje:
Ez nem nagyon megy..:(
2011. nov. 14. 21:02
5/6 anonim válasza:
Szinusztétel: a/sin(alfa) = b/sin(béta) = c/sin(gamma)
alfa:59
béta:79
gamma:42
c=12cm
Próbáld meg így: a/sin(59)=12/sin(42)
6/6 A kérdező kommentje:
Koszonet!!!!:)
2011. nov. 16. 16:51