Sürgős! Hogy szamoljuk ki egy haromszog egyik sziget ha oldalai:7,9,10 cm?

A 7 es 9 kozottit kellene. Koszonom!!!!
2011. nov. 14. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A kulcsszavakhoz beírtad a szögfüggvényeket. A koszinusz táján nézz szét, találsz majd egy róla elnevezett tételt is.
2011. nov. 14. 20:20
 2/6 A kérdező kommentje:
Megoldottam, koszi!!:) a masik problemam viszont, hogy van egy masik aminek ismerjuk mind3 szoget es egy oldalat. A:59 B:79 C:42 a:X b:- c:12cm
2011. nov. 14. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Most nézz szét a szinuszról elnevezett tétel táján :D
2011. nov. 14. 20:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez nem nagyon megy..:(
2011. nov. 14. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinusztétel: a/sin(alfa) = b/sin(béta) = c/sin(gamma)

alfa:59

béta:79

gamma:42

c=12cm

Próbáld meg így: a/sin(59)=12/sin(42)

2011. nov. 14. 21:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonet!!!!:)
2011. nov. 16. 16:51