Ezt kellene megoldani:
A (6, 2) és a (2, 8) pontokon áthaladó egyenes meredeksége
Köszönöm!!!!
2011. okt. 25. 21:18
1/5 anonim válasza:
Csinálsz egy vektort:
A(6,2)
B(2,8)
AB=(-4;6)
Az egyeneshez kell egy normálvektor, ezért az AB vektorunkat el kell forgatni mivel az csak irányvektor.
nab=(6;4)
Kell egy pont ami rajta van: A(6;2)
Ax0+By0=Ax + By
6*6+4*2=6x + 4y
44=6x+4y
Egyenes meredkségének képlete:
y=mx + b
4y=-6x+44
Ahol m = -6
2/5 anonim válasza:
Nem így kellene számolni?
y = mx + b
2 = m*6 + b
8 = m*2 + b
Ebből:
2 – 8 = m*6 + b – m*2 – b = m*4
–6 = m*4
m = –6/4 = –1,5
b = 11
3/5 csaba888 válasza:
y=mx+b
van két pontunk a koordináta rendszerben
p1(x1,y1)
p2(x2,y2)
ezekből két egyenletet tudunk akkor felírni
y1=mx1+b
y2=mx2+b
pakolgassunk akkor egy kicsit
y1-mx1=y2-mx2
y1-y2=mx1-mx2
y1-y2=m(x1-x2)
(y1-y2)/(x1-x2)=m
a többi egyértelmű
4/5 raczszabi válasza:
Az első válasz HIBÁS! a meredekség m=-6/4
5/5 anonim válasza:
Csak a végeredmény hibás, a képlet jó volt :)