Pickwick91 kérdése:

Egyenes meredekségét hogyan számoljuk ki?


Ezt kellene megoldani:


A (6, 2) és a (2, 8) pontokon áthaladó egyenes meredeksége



Köszönöm!!!!


2011. okt. 25. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Csinálsz egy vektort:

A(6,2)

B(2,8)

AB=(-4;6)

Az egyeneshez kell egy normálvektor, ezért az AB vektorunkat el kell forgatni mivel az csak irányvektor.

nab=(6;4)

Kell egy pont ami rajta van: A(6;2)

Ax0+By0=Ax + By

6*6+4*2=6x + 4y

44=6x+4y


Egyenes meredkségének képlete:

y=mx + b

4y=-6x+44

Ahol m = -6

2011. okt. 25. 21:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem így kellene számolni?


y = mx + b


2 = m*6 + b


8 = m*2 + b


Ebből:


2 – 8 = m*6 + b – m*2 – b = m*4


–6 = m*4


m = –6/4 = –1,5


b = 11

2011. okt. 26. 23:43
 3/5 csaba888 válasza:
100%

y=mx+b

van két pontunk a koordináta rendszerben

p1(x1,y1)

p2(x2,y2)


ezekből két egyenletet tudunk akkor felírni

y1=mx1+b

y2=mx2+b


pakolgassunk akkor egy kicsit


y1-mx1=y2-mx2

y1-y2=mx1-mx2

y1-y2=m(x1-x2)

(y1-y2)/(x1-x2)=m

a többi egyértelmű

2013. jan. 11. 23:51
 4/5 raczszabi válasza:
77%
Az első válasz HIBÁS! a meredekség m=-6/4
2014. dec. 16. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak a végeredmény hibás, a képlet jó volt :)
2018. jún. 9. 14:24