Mértani sorozatról van szó, a q-t sikerült kiszámolnom egy egyenlettel, de a többivel nem boldogulok. Pl.
a4=6
a2=4
és akkor meg volt adva a q, ezt kiszámoltam, meglett az eredmény, na de mondjuk az a1-et hogyan tudnám kiszámolni?
Kérlek segítsetek, nem vagyok jó matekból, de szeretném megérteni.
2011. okt. 2. 10:41
1/3 anonim válasza:
:) most írtam ebből ötös dogát:
a1*q=a2, ez alapján a1=a2/q
Ekkor megkapod az a1 értékét és ezután:
a3=a1*q^2
a5=a1*q^4
a10=a1*q^9
2/3 A kérdező kommentje:
nem értem..:( nem a megoldására vagyok kíváncsi, nem is ez a feladat, hanem hogy hogyan oldjuk meg...
2011. okt. 2. 10:58
3/3 A kérdező kommentje:
várjunk.. a pl. alapján a1 értéke 6?
2011. okt. 2. 11:00