Tudom a megoldást de nemtudom, hogy hogy jön ki. Valai levezetné értelmesen?

a megoldás: -2a/(x^3)

köszönöm előre is


2011. nov. 14. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

jól gondolom, hogy A egy konstans igaz?

mert akkor:


(A/x^2)'=(A*x^-2)'=A*-2*(x^-3)=-2A/(x^3)

2011. nov. 14. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:

Áhh, zsíír!

Köszönöm:D

2011. nov. 14. 17:55