E^2x (két-ikszediken) deriváltja? Sztem 2e^x. Helyes?

2011. okt. 9. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Talán ez segít..

2011. okt. 9. 13:43
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor még kell az x-hez is egy 2-es. köszönöm :)
2011. okt. 9. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

f(x)=e^(2x)=e^(g(x)), g(x)=2x ahol deriváltja a közvetett függvény deriválási szabálya alapján:

(df/dg)*(dg/dx)=e^(2x)*2.

2011. okt. 9. 13:56
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 9. 14:10